EMPIRE Slovak Open, aktuality 6.mája 2013

 Čepelová proti Kruničovej

zreb

Najvyššie nasadená slovenská tenistka na turnaji ITF s dotáciou 75-tisíc dolárov EMPIRE Slovak Open Jana Čepelová sa v prvom kole v Trnave stretne so Srbkou Aleksandrou Kruničovou, 155. hráčkou rebríčka. Súperkou Karolíny Schmiedlovej (169.) bude nasadená sedmička Foretzová z Francúzska. Ďalšie dve Slovenky v hlavnom turnaji štartujú na voľné karty. Natália Vajdová narazí na piatu nasadenú Češku Kristýnu Plíškovú, Petra Uberalová čaká na súperku z kvalifikácie. O žreb turnaja v Trnave, pod taktovkou supervisora Medzinárodnej tenisovej federácie Lászlóa Nyíroa, sa postarala česká tenistka Barbora Záhlavová Strýcová za asistencie Rusky Valerie Savinychovej (na snímke).

 Trnavské zakliatie Hončovej

honcovaSlovenská tenistka Michaela Hončová podľahla v 1. kole kvalifikácie EMPIRE Slovak Open americkej veteránke Jill Craybasovej (38 r.) 2:6, 7:5, 4:6. Zápas, ktorý rozohrali v nedeľu podvečer, sa dohrával v pondelok napoludnie.

„V Trnave som ešte zápas nevyhrala...“ sklamane poznamenala Bratislavčanka Hončová. Súboj prerušený pre tmu po druhom sete, trval bezmála štyri hodiny. „Chcela som pokračovať aktívnou hrou, tá mi v nedeľu pomohla k zisku druhého setu. V pondelok v treťom sme obe mali problémy s vetrom. Súperka ma brejkla za stavu 2:2 a už si náskok udržala,“ dodala 20-ročná Hončová. Trnavskú smolu si môže vynahradiť ešte vo štvorhre, nastúpi po boku Lenky Juríkovej. Dvojica štartuje na voľnú kartu. Pohľad do archívu prezrádza, že predsa len nemala v minulosti Hončová v Trnave toľko smoly. Roku 2010 po boku Lenky Wienerovej bola práve vo štvorhre vo finále.

Juhászová a Kučová do finále kvalifikácie

Do utorkového finále kvalifikácie EMPIRE Slovak Open postúpili zo slovenských tenistiek dve - Vivien Juhászová a Kristína Kučová, od ktorej sa postup cez Češku Martincovú očakával. Juhászová (611. v rebríčku) príjemne prekvapila, keď vyradila favorizovanú Ukrajinku Beygelzimerovú (217.), päťku kvalifikácie.

Záhlavová-Strýcová je v Trnave s Adamcom

savinychova zahlavova strycČeská tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová (27 r.) po polročnom dištanci pre doping absolvuje v Trnave svoj tretí turnaj. "Musím sa znovu dostať do rytmu. Zatiaľ je to lepšie i horšie," povedala semifinalistka trnavského turnaja spred štyroch rokov.

Za užitie stimulantu sibutramin bola Plzenčanka až do apríla mimo súťažných dvorcov. Za chybu pykala. Vraví, že už chudnúť nebude, minimálne nebude užívať liek na chudnutie, po ktorom mala pozitívny nález a pykala.

Teraz sa teší na každý zápas.

"Na Slovensku hrám rada, na turnaje mám vždy pekné spomienky," pripomínala bývalá svetová jednotka v juniorskej kategórii. Trénerom hráčky sa pred štyrmi mesiacmi stal Jerome Adamec. Nad faktom, že je menovcom slávnej trnavskej futbalovej legendy, sa Barbora srdečne zasmiala. "Jeromeho otec má český pôvod," poznamenala. Jerome Adamec je Francúz žijúci na Malorke, odkiaľ má manželku.

"Pre mňa je každý víťazný zápas úspechom," zdôraznila tenistka, ktorá už bola 39. v rebríčku. Aktuálne je 162. a čaká ju v najbližšom čase obhajoba 200 bodov. "Nebude to ľahké, ale som odhodlaná dostať sa späť," vravela. Podujala sa na žrebovanie trnavského turnaja, čo mnohé hráčky nerobia rady. Pre seba si vyžrebovala kvalifikantku. Na snímke vľavo Ruska Valeria Savinychová a Barbora Záhlavová-Strýcová.

Schmiedlová je vo forme

kaja schmiedlova"Od zápasu k zápasu som hrala stále lepšie," hodnotila Karolína Schmiedlová svoje víťazstvo na 25-tisícovom turnaji v talianskej Civitavecchii. Slovenská tenistka získala svoj siedmy titul na turnai ITF.

Vo finále zvíťazila 18-ročná Košičanka nad 21-ročnou Poľkou Magdou Linettovou, 263. v renkingu, suverénne 6:0, 6:1. S vystúpením hráčky NTC mohol byť spokojný aj jej osobný tréner Milan Martinec. Karolína sa posunie vo svetovom rebríčku okolo 160. miesta.

"Vstup do turnaja nebol jednoznačný, postupne som sa rozohrala a zistila som, že v tejto sezóne hrám na antuke lepšie ako na tvrdom povrchu," uviedla. To je dobrá správa pred jej štartom na EMPIRE Slovak Open v Trnave. Proti Francúzke Foretzovej Gaconovej, turnajovej sedmičke, si verí. "Poznám ju, nemám čo stratiť. Každý turnaj je iný, ale teraz som nabrala sebavedomie a cítim sa vo forme," dodala Schmiedlová po zisku prvého titulu v tejto sezóne.

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri