EMPIRE Slovak Open, aktuality 7.mája 2013

Šesť Sloveniek v hlavnom turnaji

juhaszova

V hlavnom turnaji EMPIRE Slovak Open bude šesť Sloveniek. Okrem známej štvorice Jana Čepelová, Karolína Schmiedlová, Petra Uberalová a Natália Vajdová, pribudli z kvalifikácie Kristína Kučová a ako lucky loser Vivien Juhászová. Tá sa podujala žrebovať a mala šťastnú ruku. Potom si vyžrebovala aj súperku - bude ňou Srbka Doloncová. Aj Uberalová čakala na súperku z kvalifikácie a tou je Kučová! Takže jednu osemfinálovú istotu v Trnave už slovenský tenis má. Na snímke Vivien Juhászová pri žrebe, vľavo zástupca riaditeľky turnaja Tomáš Boleman. 

 

Kučová do hlavnej súťaže, Juhászová prehrala

kucovaKristína Kučová (na snímke) zdolala vo finále kvalifikácie Češku Allertovú 6:1, 3:6, 7:6(3) a na EMPIRE Slovak Open postúpila do hlavnej súťaže. Slovenská tenistka bezmála rok nehrala v hlavnom turnaji s dotáciou 75-tisíc USD a viac. Po veľkom boji a dramatickej koncovke utorkového zápasu sa priznala, že po postupe veľmi túžila.

"Prvý set bol rýchly, v druhom súperke všetko padalo a ja som nehrala dobre. Bojovala som však, s hrou som dnes nebola spokojná, ale tenisovo sa cítim dobre a teším sa z postupu. Doma hrám rada," uviedla 22-ročná, aktuálne 284. hráčka rebríčka, ktorá pred štyrmi rokmi atakovala svetovú stovku.

Vivien Juhászová (19 r.), ktorá postupom do finále kvalifikácie prekvapila, podľahla Češke Krejsovej 2:6, 5:7. "Nevyužila som šancu na obrat. V druhom sete som za stavu 5:4 premárnila dva setbaly," vyčítala si tenistka z Komárna. Po vlaňajšej nevydarenej sezóne, keď prehrala veľa tesných zápasov, je až v siedmej stovke rebríčka. Vraví však, že sa teraz dostáva do pohody. V Trnave môže ešte dúfať v šťastný žreb ako lucky loser. 

Prvé prekvapenia v Trnave

O prvé prekvapenia sa v hlavnej súťaži EMPIRE Slovak Open v Trnave postarali mladé hráčky. Dvadsaťročná Argentínčanka Ormaecheaová (146. WTA) vyradila o desať rokov staršiu maďarskú veteránku Czinkovú, turnajovú štvorku.

Pozornosť na seba pútala len 16-ročná Česka Kateřina Siniaková (427.). Držiteľka voľnej karty zdolala Nemku Pfizenmaierovú, ktorá je v počítači bezmála o tristo miest vyššie. Siniakovej súperkou v osemfinále bude postupujúca zo stredajšieho slovensko-českého súboja Natália Vajdová - Kristýna Plíšková. Aj 20-ročná Chorvátka Tomljanovičová (150.) patrí k nastupujúcej generácii. Na jej rakete skončila  o tri roky staršia Američanka Glatchová, šiesta nasadená.

Supervisor sedí nad mapou počasia

supervisorNa tretí deň turnaja EMPIRE Slovak Open v Trnave zapršalo. Po jarnej sprche bol prerušený posledný kvalifikačný zápas a superisor turnaja László Nyíro z Maďarska netrpezlivo sedel nad mapou počasia (na snímke) a sledoval cez internet búrkové mraky. Dážď na dve hodiny pribrzdil aj jeho plánovanie programu na stredu. V tento deň už musia nastúpiť na prvé kolo dvojhry všetky zostávajúce hráčky, vrátane šiestich Sloveniek. "Polooblačno, s mrholením a búrkami" - tak znie nie veľmi optimistická predpoveď na stredu.


Prvý kontakt je najdôležitejší

prvy kontaktPri vstupe do hotela EMPIRE v Trnave, kde je organizačné zázemie medzinárodného šampionátu Slovenska v tenise žien, sa o prvý kontakt s účastníčkami turnaja starajú mladé dámy, ktoré fungujú od prvého do posledného dňa podujatia.  Na starosti majú tréningový rozpis, odovzdávanie loptičiek, uterákov, aj transport hráčok. Vždy sú milé, usmievavé, a tak je prvý dojem, pochopiteľne, príjemný. Pre väčšinu z dievčat a mladých žien, ktoré sa v zázemí pohybujú v tenisovom oblečení klubových farieb, nie je práca na turnaji novinkou. Skúsenosti majú už z minulých rokov. Pravda, po prvý raz zabezpečujú servis na najväčšom ženskom turnaji na Slovensku s dotáciou 75-tisíc dolárov.

Na koho sa usmeje šťastie?

V utorok ráno, skôr, než rozohrali v Trnave hlavný turnaj EMPIRE Slovak Open, sadala Ruska Valeria Savinychová (144. WTA) do auta a mierila na letisko. "Musela zrušiť svoju účasť pre vírusové ochorenie," informovala Mária Jedličková, riaditeľka turnaja. Znamená to, že okrem víťaziek kvalifikácie, sa do pavúka dvojhry dostane aj lucky loser, ktorého vyžrebujú po ukončení kvalifikácie.

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri