EMPIRE Slovak Open, aktuality 9.mája 2013

Skvelé, aj Schmiedlová postúpila!

schmiedlova martinec u

Slovenský tenis bude mať v piatkovom štvrťfinále dvojnásobné zastúpenie: okrem Kristíny Kučovej postúpila aj 18-ročná Karolína Schmiedlová! 

"Skomplikovala som si oba sety, nehralo sa mi dobre zozadu, ťažšie som sa hýbala," vravela jedným dychom Košičanka po tom, čo vyradila húževnatú Japonku Kurumi Narovú (WTA 153.) v dvoch tajbrejkoch 7:6(5), 7:6(5). Za stavu 5:3 ako podávajúca nevyužila setbal a dovolila súperke dotiahnuť set do tajbrejku, v ktorom prehrávala 4:5 a otočila. V druhom sete viedla 5:3, za stavu 5:4 podávala na zápas, ale pri 5:6 musela odvracať pri vlastnom servise tri setbaly. 

Zasa prišiel na rad tajbrejk, aj tentoraz Slovenka len doťahovala z 2:4 na 5:4, ale opäť ukázala v koncovke pevnejšie nervy. "Držal ma servis, no výmeny boli ťažké, musela som v každej bojovať až do konca," komentovala zápas Schmiedlová. Hru na antuke si pochvaľuje, vraví, že predsa len na tomto povrchu rástla a vyhovuje jej pohyb na ňom. "Viac vybehám na antuke ako na tvrdom povrchu," poznamenáva.  

Vo štvrťfinále sa Schmiedlová stretne s druhou nasadenou Taliankou Knappovou, 113. vo svetovom rebríčku. Nedávno s ňou prehrala v druhom kole kvalifikácie v Marrákeši v troch setoch. V súčasnej forme a v žičlivej domácej atmosfére však z favoritky nemusí mať rešpekt. Na snímke Karolína Schmiedlová s trénerom Milanom Martincom sledujúc turnajový pavúk.

Kvalifikantka Kučová vo štvrťfinále!

kucova masarKristína Kučová (WTA 282.) vyhrala v Trnave od sobotňajšieho úvodu v kvalifikácii svoj piaty zápas. V osemfinále EMPIRE Slovak Open zdolala Chorvátku Ajlu Tomljaničovú (149. v rebríčku) 6:3, 6:4 a zabezpečila si účasť v piatkovom štvrťfinále proti Argentínčanke Ormaecheaovej.

"Chorvátku som zdolala prvý raz, mala som s ňou pasívnu bilanciu 0:2. No antuke sme sa stretli premiérovo a zdá sa, že mi tento povrch proti nej najviac sedí," uviedla hráčka Slovana. V prvom sete za stavu 3:3 pocítila Kučová bolesť slabín, ktorá jej odpútala pozornosť od hry, set však získala. V druhom viedla 5:2, ale Chorvátka zlepšila servis i medzihru a nebezpečne doťahovala. Bojovná Kučová sa hecovala a obrat súperke už neumožnila.

"Cítim päť zápasov v nohách, pravda, takéto víťazstvá mi dvíhajú sebavedomie, čo mi za posledný rok chýbalo," dodala 22-ročná niekdajšia juniorská šampiónka US Open. Keby v Trnave nepostúpila, letela by večer do Nemecka, kde hrá ligu za Blau Weiss Berlín. "Letenka prepadne, ale za štvrťfinále to stojí!"

Od začiatku Kristínu v Trnave sprevádza priateľ tenista Juraj Masár, ktorého podporu si pochvaľuje (obaja na snímke).

Kruničová sa sťahuje z Bratislavy

KruničAleksandra Kruničová, ktorá v stredu v Trnave vyradila najvyššie nasadenú Janu Čepelovú, si zahrá v piatkovom štvrťfinále. V druhom kole zvíťazila nad Ruskou Gravrilovovou a jej súperkou bude nenasadená Chorvátka Mrdežová.

Kruničová dobre pozná slovenské tenisové pomery, ovláda aj jazyk, veď tri roky sa pripravovala v Bratislave. Hoci v štatistike ITF má pri svojom mene uvedeného ako trénera Mojmíra Mihala, je to už minulosť. "Som v Srbsku, likvidujem veci v bratislavskom byte a natrvalo sa sťahujem zo Slovenska," potvrdila 20-ročná moskovská rodáčka reprezentujúca vo Fed Cupe Srbsko.


Záhlavová-Strýcová hrá ako doma

zahlavova uBarbora Záhlavová-Strýcová sa prebojovala v Trnave do štvrťfinále po hladkom víťazstve nad treťou nasadenou Srbkou Vesnou Doloncovou 6:2, 6:3.

"V prvom kole som mala problémy s koncentráciou, predsa len polročná zápasová pauza sa pod moju hru podpísala," vravela česká víťazka, ktorej v apríli vypršal šesťmesačný dištanc za užitie nepovolenej látky. "Proti Doloncovej to bolo lepšie. V Trnave sa mi hrá dobre, ako doma," dodala Plzenčanka. Snaží sa ísť od zápasu k zápasu a vôbec ju nezaujímalo, na koho v piatok vo štvrťfinále narazí. Na poznámku, že ju čaká české derby, lebo jej súperkou bude postupujúca zo súboja Kristýna Plíšková - Siniaková, reagovala: "Poznáme obe, ale ani s jednou som ešte nehrala. Takže mi je jedno, kto to bude..."

Ormaecheaová prvá vo štvrťfinále dvojhry

Argentínčanka Paula Ormaecheaová zdolala Kanaďanku Stephanie Duboisovú 6:4, 6:2 a stala sa prvou štvrťfinalistkou dvojhry na EMPIRE Slovak Open. Dvadsaťročná argentínska hráčka, 146. vo svetovom rebríčku, čaká na súperku zo slovensko-chorvátskeho súboja Kučová - Tomljaničová. Argentínčanka v tomto roku zažiarila na turnaji WTA v Bogote, kde našla premožiteľku v Srbke Jankovičovej až vo finále.

Vo štvorhre už prvé semifinalistky

Najvyššie nasadený pár Mervana Jugičová-Sakličová, Renata Voráčová je už v semifinále štvorhry. Dvojica, ktorú tvorí tenistka z Bosny a Hercegoviny a známa česká deblistka, ktorej sa v Trnave vždy darí, vyradila ukrajinský pár Ivachnenková, Kozlovová 7:5, 3:6 - 10:8.

Vypletač sa nezastaví

nagyTurnajový deň na EMPIRE Slovak Open sa pre tých, ktorí majú dočinenia so servisom pre hráčky, začína oveľa skôr ako samotný program. Medzi takých patrí aj Robert Nagy. Na prvom poschodí hotela EMPIRE má miestnosť ako skleník - vidieť ho odvšadiaľ, takže hráčky prichádzajúce so svojimi raketami ho nemôžu prehliadnuť. Denne vypletie desiatky rakiet, vrchol bol v pondelok, keď sa ešte hrala kvalifikácia. Vo štvrtok konštatoval, že ešte mu robota neubúda, aj keď sa turnaj preklopil do druhého polčasu. Hráčky si dávajú vypletať štandardne okolo 25 kíl, len Ruska Savinychová, ktorá pre chorobu musela predčasne odcestovať, si objednala extrém - 31/31 kíl.

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri