EMPIRE Slovak Open, aktuality 12. mája 2013

Barbora Záhlavová-Strýcová vyhrala EMPIRE Slovak Open 

zahlavova vitazkaTitul medzinárodnej majsterky Slovenka v tenise žien zo 75-tisícového turnaja EMPIRE Slovak Open putuje z Trnavy zásluhou Plzenčanky Barbory Záhlavovej-Strýcovej do Česka. Vo finále piateho ročníka podujatia, ktoré sa pre dážď v tenisovom areáli EMPIRE hralo až v nedeľu popoludní, zdolala druhú nasadenú Talianku Karin Knappovú  (WTA 113.) 6:2, 6:4 za 1:53 h. 

"Toto bol môj tretí štart v Trnave a som rada, že víťazný," vravela 27-ročná Češka. Na dvorce vrátila sa v apríli po polročnom dištanci za užitie zakázanej látky. "Po dlhej prestávke som hrala na tretej akcii a hneď som vyhrala. Som nadšená," neskrývala radosť hráčka, ktorá spadla až na 189. miesto rebríčka. Päť predchádzajúcich sezón vždy končila v prvej stovke, hrou v Trnave potvrdila, že do nej patrí. "Bude to ešte dlhá cesta, kým sa mi podarí vrátiť na niekdajšie pozície. No teším sa na to," dodala Záhlavová-Strýcová.

Podľa  slov víťazky finále, ktorého začiatok sa posunul pre dážď o tri a pol hodiny, odštartovala nervózne. "Bola som však v prvom sete aktívnejšia, v druhom mi tuhli ruky, podmienky boli naozaj ťažké, chlad a nepríjemný vietor," komentovala česká tenistka. Po piatich rokoch ju už netrénuje manžel, ale Francúz Jerome Adamec. Ten ju sprevádzal aj v Trnave, jemu ďakovala po finále za prvý spoločný úspech. Získala zaň 11 400 dolárov a 110 bodov do rebríčka.

V Trnave finišujú s prípravou dvorca, hrá sa o 15.00 vonku!

prsiDobrá správa z Trnavy: neprší a centrálny antukový dvorec bude na 15.00 nachystaný na finále EMPIRE Slovak Open. Finalistky Karin Knappová a Barbora Záhlavová-Strýcová už netrpezlivo čakajú na nástup na dvorec. "Dážď v tenise bežne naruší program, na to sme zvyknuté. Pravda, mne sa to stalo pred  finále prvý raz," podotkla česká tenistka, ktorá nad Taliankou vyhrala v ich jedinom vzájomnom zápase v prvom kole v Miami 2009. 

 

 

 Finále asi o 15.00. Čo robia finalistky, keď sa nehrá?

bara karin hala

Posun nedeľňajšieho finále dvojhry EMPIRE Slovak Open z 11.30 pôvodne na 13.00 a potom až na 15.00, lebo v Trnave prší, prijali finalistky s pokojom.

"Ja som tu autom, je mi jedno, kedy dohráme," povedala Češka Barbora Záhlavová-Strýcová, ktorá v čase, keď mala hrať dávala rozhovor trnavskej mestskej televízii.

Talianka Karin Knappová chcela linkou o 18.00 letieť do Ríma, kde na budúci týždeň štartuje na voľnú kartu v hlavnej súťaži. Keď sa nezačalo hrať ani o trinástej, zmenila letenku a išla si s trénerom sadnúť do reštaurácie hotela EMPIRE na obed. 

Antuku centrálneho dvorca kropil od rána dážď. Pre prípad, že by sa na ňom nedalo hrať, organizátori chystali kurt v hale - pravda, už ide o tvrdý povrch.

Finále sa určite uskutoční, pravdepodobne od 15.00 h.

Finále v Trnave s odkladom - prší, ale o 15:00 sa pravdepodobne začne hrať

prsiZáverečný deň turnaja EMPIRE Slovak Open narušil dážď. Pôvodný začiatok finále dvojhry Barbora Záhlavová-Strýcová - Karin Knappová mal byť o 11.30 h, ale v tenisovom centre vytrvalo prší a organizátori so supervisorom ITF Lászlóm Nyírom sa dohodli na čakaní do 15.00 h. Ak prestane pršať a dvorec bude spôsobilý na hranie, finále sa začne. Ak sa počasie neumúdri, budú musieť organizátori urobiť po konzultácii s hráčkami rozhodnutie, či finále odohrajú v hale na tvrdom povrchu. Obe aktérky finále majú na budúci týždeň ďalší turnajový program. Talianka dostala voľnú kartu do hlavnej súťaže v Ríme a Češka štartuje na 100-tisícovom turnaji v Prahe.

Koľko zarobili Slovenky?

Z turnajovej dotácie 75-tisíc dolárov si v Trnave najviac ukrojí víťazka dvojhry, ktorá si na konto pripíše  11 400 dolárov, finalistke sa ujde 6080 dolárov (brutto).

O čosi menej ako víťazka, získali v Trnave všetky Slovenky dovedna - 10 733 dolárov pred zdanením. Pravda, túto sumu si delilo až 13 hráčok (9 štartovalo v kvalifikácii). Najlepšie pochodila Karolína Schmiedlová, ktorej pribudlo 2945 dolárov - 1900 za štvrťfinále dvojhry a 1045 ako polovica deblovej finálovej odmeny.

Pre Pippu bezproblémový týždeň

Volá sa Philippa Kirtley, ale v tenisových kruhoch je známa pod skratkou krstného mena Pippa. Fyzioterapeutka ITF strávila v Trnave bezproblémový týždeň. "Ak nie sú zranenia, vždy je turnaj príjemný pre hráčky, aj pre mňa," hovorí Pippa.  Patrí medzi nestorky medzi fyzioterapeutkami, tohto roku ju čaká 31. Wimbledon kariéry. "Oveľa častejšie som však pôsobila na turnaji v Eastborne, to už budú štyri desiatky mojej účasti," hovorí Pippa, ktorá pochádza z Eastbourne, kde sa na tráve hrá prípravné podujatie pred Wimbledonom.

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri