EMPIRE Slovak Open, aktuality 11.mája 2013

Voráčovej hetrik v Trnave

voracova 1

Česká tenistka Renata Voráčová získala v piatom ročníku turnaja v Trnave už tretí titul - po rokoch 2011, 2012 vyhrala po boku Mervany Jugičovej-Salkičovej z Bosny a Hercegoviny (na snímke) aj titul medzinárodnej šampiónky Slovenska na EMPIRE Slovak Open 2013. Dvojica zdolala v jednoznačnom finále mladé Slovenky Janu Čepelovú a Karolínou Schmiedlovou 6:1, 6:1.

Voráčová (29 r.), víťazka 8 turnajov z okruhu WTA a niekoľkých desiatok podujatí ITF, získala v tomto roku svoj tretí titul na úrovni ITF. Pravda, najcennejší. S partnerkou, ktorá v utorok oslávi 33. narodeniny, sa dali dokopy v Trnave, v minulosti však už raz spolu hrali a dotiahli to do finále.

"Renata je skvelá deblistka," pochválila partnerku Jugičová-Salkičová. "V Trnave hrám rada, darí sa mi tu. Mám ambíciu dostať sa na vyššie turnaje, ale keď mi to nevyjde, aj v budúcnosti sa sem vrátim," sľúbila rodáčka zo Zlína, aktuálne 70. hráčka deblového poradia. 
"Dnes sme nehrali dobre, ale keby sme aj hrali lepšie, asi by sme nad skúseným párom nevyhrali..." konštatovala Karolína Schmiedlová.

SUMÁR ZÁVEREČNÝCH VÝSLEDKOV

Dvojhra - semifinále:
Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Aleksandra Kruničová (Srb.) 7:6(3), 6:2
Karin Knappová (Tal.-2) - Paula Ormaecheová (Arg.) 6:3, 6:0

Štvorhra - finále:
Mervana Jugičová-Salkičová, Renata Voráčová (Bos. a Herc./ČR-1) - Jana Čepelová, Karolína Schmiedlová (SR) 6:1, 6:1

V Trnave v nedeľu o 11.30 vo finále: Knappová - Záhlavová-Strýcová

Talianka Karin Knappová, nasadená dvojka turnaja EMPIRE Slovak Open, zdolala v semifinále Argentínčanku Paulu Ormaecheovú 6:3, 6:0 a podľa očakávania postúpila do nedeľňajšieho proti ČeškeBarbore  Záhlavovej-Strýcovej. Argentínčanka mala problémy s chrbtom, ale uznala kvality svojej premožiteľky. "Jednoducho hrala oveľa lepšie ako ja," povedala. Stretnutie sa hralo po dažďovej prestávke v pomerne chladnom počasí. Nedeľňajšie finále sa začína o 11.30 h.

Záhlavová-Strýcová prvou finalistkou

strycovaBarbora Záhlavová-Strýcová (na snímke), česká tenistka, ktorá pre užitie zakázanej látky mala do apríla polročný dištanc, je prvou finalistkou EMPIRE Slovak Open. Impulzívna česká tenistka zdolala Srbku Aleksandru Kruničovú 7:6(3), 6:2 a čakala na súperku do nedeľňajšieho finále, lebo v Trnave sa pred druhým semifinále rozpršalo.

Češka viedla 3:1, no - ako sa priznala - poľavila, čo jej súperka využila a vynútila si tajbrejk. "Prvý set som si skomplikovala, ale v druhom som hrala v pohode a vyhrala som celkom bezpečne," vravela Záhlavová-Strýcová. Pred turnajom mala obavy, či sa po dlhej pauze dostane do herného rytmu a či bude schopná ukázať hru, ktorú od seba očakáva. "Myslím, že som tenis hrať nezabudla..." poznamenala aktuálne 189. hráčka sveta, ktorá patrila pred tromi rokmi do prvej štyridsiatky.Jej súperka už na konci zápasu nemala sily vzdorovať. "Snažila som sa, no únava ma premohla," uviedla Kruničová, ktorá v prvom kole vyradila najvyššie nasadenú Slovenku Čepelovú.

Šmičko, Páleník vyhrali štvorhru VIP

vip turnajVIP turnaj štvorhry, na ktorom sa zúčastnili v rámci Family Day v Trnave  partneri klubu i organizátori, potvrdil, že tenis sa dá hrať v každom veku. V  konkurencii starších i mladších sa presadili hráči veteránskeho veku 50+ Miroslav Šmičko, Ľubomír Páleník. Vo finále zdolali dvojicu Miroslav Malženický, Marián Uhlár presvedčivo - 6:0!

Na snímke zľava: Miroslav Boleman, Miroslav Hlavna, František Uhrovič, Marián Uhlár, Ľubomír Páleník, Miroslav Šmičko, Miroslav Malženický, Tomáš Boleman, Milan Baláž, Oto Majba, Branislav Uhlík.

Medailové poradie:

1.   Miroslav Šmičko, Ľubomír Páleník

2.   Miroslav Malženický, Marián Uhlár

3.   Tomáš Boleman, Milan Baláž

Family Day pod mrakom

malovanieOrganizátori mienia, počasie mení. Sobotňajší Family Day so všetkými pripravenými atrakciami by si účastníci v tenisovom centre Empire určite ideálne užívali, keby vykuklo spoza mrakov slnko. Lenže sobota bola nielen zamračená, ale aj mrholilo. To neprekážalo deťom pri maľovaní tvárí, ani dámam pri skrášľovaní, lebo sa ukryli pod strechu. Aj pivo sa dalo degustovať v daždi, horšie to mali účastníci VIP štvorhry. Ale ako správni tenisoví nadšenci, svoj turnaj dohrali aj v daždi.

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri