História turnaja

Empire Trnava Cup 2012 s dotáciou 50.000$

Usporiadateľský štáb, na čele s riaditeľkou turnaja Máriou Jedličkovou a Tomášom Bolemanom, privítal tohto roku hráčky z 21 štátov. EMPIRE Trnava Cup 2012 z okruhu ITF mal dotáciu 50-tisíc dolárov, opäť najvyššiu spomedzi slovenských turnajov žien. V Trnave sa premiérovo objavila 29-ročná Moskovčanka Elena Bovinová, bývala hráčka svetovej dvadsiatky, víťazka troch turnajov WTA vo dvojhre, šampiónka mixu na Australian Open 2004 po boku Zimonjiča a niekdajšia fedcupová reprezentantka Ruska. Predčasne sa porúčala najvyššie nasadená Nemka Dinah Pfizenmaierová, ale aj obe lanské finalistky, dvojnásobná víťazka Yvonne Meusburgerová z Rakúska (2009, 2011) a Elitsa Kostová z Bulharska. Lotyšská fedcupová reprezentantka Anastasia Sevastovová, ktorej 31. januára 2011 patrilo skvelé 36. miesto vo svetovom rebríčku, teda získala v Trnave bez finálovej konfrontácie deviaty titul na okruhu ITF (jeden má aj z turnaja WTA). Do finále štvorhry sa dostali dva nasadené páry. Zlínska tenistka Renata Voráčová je prvou, ktorá vyhrala štvorhru na antuke TC

Empire dva razy. Vlani tu triumfovala po boku skvelej Bratislavčanky Janette Husárovej a teraz si zvolila za partnerku 20-ročnú Rumunku Bogdanovú. Na opačnej strane kurtu nastúpil na finále poľsko-rakúsky pár Marta Domachowská a Sandra Klemenschitsová.

DSC 5514u 2012 doubles winner
Anastasija Sevastova (LAT)
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2012
Renáta Voráčová (CZE) a Elena Bogdan (ROU)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2012

 

 

Prehľad kompletných výsledkov nájdete na http://2012.empiretrnavacup.sk/.

 

EMPIRE Trnava Cup 2011 s dotáciou 50.000$

Najvýznamnejší turnaj tenistiek v SR naplnil vlani očakávania expertov aj divákov. Dvojnásobne zvýšená dotácia v porovnaní s 2. ročníkom privábila do Trnavy kvalitnejšiu konkurenciu. Usporiadateľský tím z TC Empire privítal hráčky z dvadsiatich krajín celého sveta. V účastníckom zozname prvý raz figurovali športovkyne z Austrálie, Japonska a USA. Oba finálové zápasy sa skončili triumfom skúsenosti nad mladosťou. Početní návštevníci ocenili najmä prítomnosť ikony slovenského tenisu, Bratislavčanky Janetty Husárovej. Trojnásobná účastníčka olympijských hier (2000, 2004, 2008), deblová majsterka sveta z Los Angeles 2002 (spolu s Ruskou Dementievovou) a členka víťaznej fedcupovej reprezentácie Slovenska spred desiatich rokov (Pohár federácie) má na svojom konte mnohé prvenstvá na okruhu WTA a ITF. Pred rokom pridala ďalší triumf, v Trnave, po boku nemenej skúsenej moravskej deblistky Renaty Voráčovej.

A pritom štvorhru hrali spolu premiérovo. Sympatie publika v našom krajskom meste si však získali aj mladé slovenské tenistky - Janka Čepelová, Lenka Juríková, Kristína Kučová, Lenka Wienerová, úspešná kvalifikantka Anna Karolína Schmiedlová a ďalšie dievčatá. Objektívne publikum v priebehu týždňa rovnako dokázalo oceniť vysoké majstrovstvo zahraničných hráčok. Potešíme sa, ak priateľská atmosféra a výborný tenis budú synonymom aj štvrtej edície medzinárodného sviatku ženského tenisu v Trnave.

25 empire trnava cup 2011 stvorhra ETC 2011
Yvonne Meusburger (AUT) 
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2011
Renáta Voráčová (CZE) a Janetta Husárová (SVK)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2011

 

 

Prehľad kompletných výsledkov nájdete na http://2011.empiretrnavacup.sk/.

 

Empire Trnava Cup 2010 s dotáciou 25.000$

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutočnil v dňoch 8.-15.8.2010 2. ročník ženského turnaja s dotáciou 25000$. Hlavný pavúk dvojhry tvorilo 32 hráčok, kde najvyššie nasadenou bola Češka Sandra Záhlavová z prvej svetovej stovky, ktorá obhajovala finále z minulého roka. Ako potvrdila Sandra, veľmi rada sa sem vrátila, pretože prvý ročník bol veľmi vydarený. Na tento ročník bude česká hráčka spomínať ešte radšej, keďže po trojsetovej bitke zdolala slovenskú hráčku Lenku Juríkovú, ktorá na ceste do finále zdolala druhú nasadenú Patriciu Mayr ako i Češku Evu Birnerovú. Z ďalších zvučných mien sa predstavili sestry Pliškové z Česka, Reka-Luka Jani z Maďarska. Vo štvorhre dominoval český pár Gerlová, Kriegsmannová nad slovenským párom Wienerová, Hončová. ITF supervisor Sandor Arvay vyzdvihol turnaj po všetkých stránkach a označil turnaj za ukážkový, čo potešilo celý organizačný tím turnaja.

 

 DSC1244u 2010 doubles winner
Sandra Záhlavová (CZE)
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2010
Iveta Gerlová (CZE) Lucie Kriegsmannová (CZE)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2010

 

icon-download-32Dvojhra 2010 icon-download-32Štvorhra 2010 icon-download-32Kvalifikácia 2010

 

EMPIRE Trnava Cup 2009 s dotáciou 25.000$

Ako posledná sa do hlavného pavúka dostala na základe rebríčka Slovenka Nociarová (358.), najvyššie nasadenou bola Češka Sandra Záhlavová (111.). Výhodná poloha, najmä pre hráčky z okolitých krajín, prilákala solídnu konkurenciu. Tri najvyššie nasadené sa prebojovali do semifinále. „Mali sme tenistky z deviatich krajín. Zaujímavou účastníčkou bola Rumunka Simona Halepová, lanská víťazka juniorskej dvojhry na Roland Garros, ktorá to v Trnave dotiahla do štvrťfinále. Od slovenských hráčok sme sa nedočkali výraznejšieho výsledku. Ani jedna sa nedostala do štvrťfinále, ale sympaticky vystúpila nádejná Jana Čepelová, ktorá sa prebojovala z kvalifikácie," komentuje Kubiček. Na finále sa zaplnili tribúnky okolo centrálneho dvorca. Stovka divákov videla dramatické vyvrcholenie, v ktorom zvíťazila skúsenejšia Meusburgerová nad turnajovou jednotkou Sandrou Záhlavovou z Česka. Rakúšanka vo svojom príhovore ďakovala za trnavskú pohostinnosť i príjemnú atmosféru. Tá po celý týždeň vládla na turnaji, ktorého generálnymi reklamnými partnermi boli Tennis Invest a Empire hotel. „Okrem základných povinností plynúcich pre organizátora, usilovali sme sa aj o určitý nadštandard. Urobili sme večierok pre hráčky a ich trénerov, vďaka Slatine sme sa mohli postarať o pitný režim účastníčok a v hoteli Empire sme tenistkám ponúkli špeciálnu cenu," pripomína riaditeľ turnaja. Navyše boli i čiaroví rozhodcovia a zberači – ani to nie je povinnosť usporiadateľa 25-tisícového turnaja. Pravda, v Trnave sa chceli dobre uviesť, lebo majú v pláne druhý najväčší ženský turnaj na Slovensku v budúcnosti ešte zveľaďovať.

icon-download-32Dvojhra 2009 icon-download-32Štvorhra 2009 icon-download-32Kvalifikácia 2009

 

Prehľad doterajších víťaziek:

2012

dvojhra: Anastasija Sevastova (LAT)
štvorhra: Renáta Voráčová (CZE) a Elena Bogdan (ROU)

2011

dvojhra: Yvonne Meusburger (AUT)
štvorhra: Janetta Husárová (SVK) Renáta Voráčová (CZE)

2010

dvojhra: Sandra Záhlavová (CZE)
štvorhra: Iveta Gerlová (CZE) Lucie Kriegsmannová (CZE)

2009

dvojhra: Yvonne Meusburger (AUT)
štvorhra: Sandra Klemenschits (AUT) Vladimíra Uhliřová (CZE)

 

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri